Niesamowici artyści zagoszczą na naszym Festiwalu!

Teatr Animacji Piaskowej zaprezentuje spektakl „Królowa Śniegu” – artystki będą malować piaskiem na podświetlonym pulpicie przedstawiając w sposób dynamiczny poszczególne fragmenty opowieści. Jest to doskonała zabawa dla dorosłych i dla dzieci.

Najpopularniejsza polska pisarka, której książki sprzedały się w nakładzie prawie pięciu milionów egzemplarzy. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści, wywiady rzeki oraz zbiory opowiadań. Od wielu lat niezmiennie inspiruje i zachwyca swoich czytelników.

Autorka takich publikacji jak: „Trzepot skrzydeł”, „Nigdy w życiu”, „Ja wam pokażę”, „Zielone drzwi”, „Kryształowy anioł” czy też „Przeznaczeni”.

(fot. Aldona Karczmarczyk)

Joanna Aleksandrowicz – aktorka i wokalistka młodego pokolenia, występowała na scenach wielu Teatrów w Polsce. Obecnie wciela się w rolę Bianki w spektaklu Xięgi Schulza w reżyserii Mistrza Jana Szurmieja. Współpracuje z topowymi reżyserami filmowymi m.in z Wojtkiem Smarzowskim i Markiem Koterskim.

Joanna Aleksandrowicz dzięki swojej ambicji, determinacji i profesjonalnemu podejściu stworzyła projekt „Od nocy do nocy” który zagrała na ponad 150 scenach muzycznych. W repertuarze znajdują się utwory z najbardziej znanych filmów tj. Noce i dnie, Vabank, a także Cykl Tang m.in. Astora Piazzolli. W grudniu 2020 roku odbyła się premiera pierwszej płyty w złotym wydaniu, która przenosi słuchaczy w świat nieoczywistych barw musicali i dawnych filmów.

Joanna Aleksandrowicz koncertem „Od nocy do nocy” w premierowej odsłonie miała okazję gościć na Festiwalu Literackim Noblistki Olgi Tokarczuk.

(fot. Szymon Stankowski)

 

Tomasz Lewandowski to kompozytor, gitarzysta, występujący na scenie od 25 lat, kojarzony z nurtem piosenki poetyckiej i balladowej.