Aktualności 2

Festiwal Konfrontacje Kultur to innowacyjne na skalę ogólnopolską wydarzenie realizowane przez Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie. W tym roku odbędzie się III jego edycja.

Ubiegłoroczna edycja ze względu na pandemię koronawirusa została przeniesiona do sieci i wydarzenia były transmitowane online. Widzowie mogli obejrzeć m.in. spektakl „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Piaskowej Animacji, posłuchać koncertu poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu „U Studni”, recitalu Kuby Blokesza, wziąć udział w spotkaniu autorskim z dramaturgiem, aktorem, pisarzem i scenarzystą Cezarym Harasimowiczem. Ponadto widzowie oceniali poszczególnych artystów wybierając tym samym laureata Nagrody Grand Prix Festiwalu Konfrontacje Kultur. W zeszłym roku statuetka powędrowała do zespołu „U Studni”.

W tym roku mamy szansę uczestniczyć w spektaklu „Królowa śniegu” Teatru Piaskowej Animacji, w spotkaniu autorskim z Katarzyną Grocholą, w koncercie muzyki filmowej w wykonaniu Joanny Aleksandrowicz, a także w Gali Finałowej Festiwalu, której gościem specjalnym będzie Tomasz Lewandowski, kojarzony z nurtem piosenki poetyckiej i balladowej.

– Serdecznie zapraszamy do udziału w 3. Festiwalu Konfrontacje Kultur. Jest to największe wydarzenie kulturalne tego roku. Każdy z widzów będzie mógł zagłosować na wskazanego przez siebie artystę i tym samym wybrać do kogo ma powędrować statuetka Grand Prix Festiwalu – mówi p.o. dyrektora Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie Anna Wilk.